Dociemnianie szyb samochodowych folią przeciwsłoneczną

Dociemnianie szyb samochodowych - Przyciemnianie szyb foliąCzęsto pytacie Państwo o dociemnianie szyb samochodowych w fabrycznie przyciemnionych szybach w Waszych autach. Można czy nie? Czy jest to zgodne ze sztuką- montaż folii przyciemniającej na szybach fabrycznie przyciemnionych?

Zacznijmy od początku. Odróżniamy dwa rodzaje przyciemniania:

  1. Przyciemnianie szyb piecowe (fabryczne)–  to super trwała opcja. W skrócie polega ono na nałożeniu specjalnej warstwy za pomocą tlenku tytanu na szyby samochodowe, a potem podgrzaniu ich w piecu do konkretnej temperatury. Efektem jest równomierna, ciemna warstwa, która świetnie chroni wnętrze pojazdu przed słońcem. To znacznie lepsze rozwiązanie niż przyciemnianie folią – trwalsze i skuteczniejsze w zatrzymywaniu promieni UV. I co fajne, możesz dokładnie wybrać stopień zaciemnienia! Niestety, przyciemnianie piecowe jest dość drogie i wymaga więcej doświadczenia, specjalnych maszyn i pieca  do wykonania, więc nie jest tak powszechne jak przyciemnianie folią.
  2. Przyciemnianie szyb folią wykonywane przez zespół FOLSZYB od ponad 20 lat. Polega na nałożeniu folii przeciwsłonecznej o wybranym stopniu przyciemnienia na szybę i szafa gra.

Co w przypadku kiedy przyciemnienie szyb w samochodzie (to fabryczne, piecowe) nie jest dla Państwa wystarczające? 

Nie ma najmniejszego problemu z nałożeniem wybranej przez Państwa folii przeciwsłonecznej na szyby samochodowe, które są przyciemnione metodą piecową. Jest to usługa zgodna ze sztuką i nie koliduje z piecowym przyciemnieniem szyb.

Co w przypadku kiedy przyciemnienie szyb w samochodzie (przyciemnienie szyb przez montaż folii przeciwsłonecznej) nie jest dla Państwa wystarczające? 

W tym przypadku zgodny ze sztuką będzie demontaż folii przeciwsłonecznej i oczyszczenie szyb z kleju. Następnie wybranie odpowiedniego stopnia przyciemnienia i montaż wybranej przez Państwa folii. U nas wybór stopnia przyciemnienia/ folii przeciwsłonecznej odbijającej promienie UV odbywa się w sposób następujący: nasz montażysta przyłoży wybraną przez Państwa szybę do samochodu celem wybrania odpowiedniego stopnia przyciemniania. Folie przeciwsłoneczne mamy nałożone na szyby samochodowe w skali 1:1. Proszę się nie krępować i na spokojnie sprawdzić – stojąc na zewnątrz i siedząc w środku samochodu – czy wybrana folia przeciwsłoneczna jest dla Państwa odpowiednia czy sprawdzamy inną.

W skrócie:

✅ Jeżeli masz przyciemnione szyby fabrycznie- możesz je dociemnić folią przeciwsłoneczną.

❌ Jeżeli masz przyciemnione szyby folią- nie docimeniaj folią. Zdemontuj starą folię i zamontuj nową. Będzie lepiej.


Tagi

Rzetelna Firma Dobry Mechanik Moto Integrator ICIMB ZPP