Przyciemnianie szyb – montaż folii od zewnątrz czy od wewnątrz?

Przyciemnianie szyb - montaż folii Folszyb WarszawaCzęsto zadajecie Państwo pytanie czy montaż folii przeciwsłonecznej (odbijającej promienie słoneczne) odbywa się od wewnątrz czy od zewnątrz.

Jest to bardzo dobre pytanie i jak najbardziej na miejscu. Dlatego w tym artykule przybliżymy Państwu jak to wygląda.

Montaż folii odbijającej promienie UV (przyciemniającej szyby) odbywa się od wewnątrz – tzn. folia montowana jest na szybie od wewnętrznej strony. Jest to folia, która jest bardzo cienka. Nie jest odporna na uderzenia czy zarysowania (kamienie, skrobanie w zimę oszronionych szyb). Oczywiście jeżeli chodzi o codzienne funkcjonowanie, mycie, pielęgnację samochodu – proszę się nie martwić – folie, których używamy posiadają specjalną warstwę akrylową przeciwko zarysowaniom (HC – hard coating).

Podczas montażu folii przeciwsłonecznej można zauważyć, że jest kładziona na szybie tylnej i/lub bocznej od zewnętrznej strony. Jest to zabieg chwilowy, polegający na dopasowaniu kształtu folii odbijającej promienie UV (przy użyciu opalarki i innych narzędzi) do kształtu szyby.

Finalnie, folia przeciwsłoneczna jest naklejania na szyby od środka.

Istnieją rodzaje folii, które są montowane od zewnętrznej strony szyby. Są to jednak najczęściej folie ochronne, odporne na zadrapania, uderzenia oraz warunki atmosferyczne.

Przyciemniając szyby w FOLSZYB zawsze otrzymujesz:

Certyfikat na przyciemnione szyby (w postaci wkładki do dowodu rejestracyjnego) wydany przez Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie o numerze R43-0730-ICiMB) – Po co mi ten certyfikat na przyciemnianie szyb samochodowych?

– 7 lat gwarancji na folię (nie wyblaknie, nie zmieni koloru na ciemny fiolet – co pojawia się przy montażu tanich chińskich folii, zachowa wszystkie parametry jeżeli chodzi o np. odbijanie promieni UV)

– 7 lat gwarancji na montaż (folia nie zacznie się odrywać, zahaczać, marszczyć, nie pojawią się bąble)


Tagi

Rzetelna Firma Dobry Mechanik Moto Integrator ICIMB ZPP